A füstölők hatásai
Az illatok tehát befolyásolják életterünk légkörét, személyiségünk rezdüléseit, hatással vannak kisugárzásunkra, külső és belső létünkre. Éppen ezért fontos, hogy helyesen válasszuk meg az illatokat, amiket használunk, hogy minél hatékonyabban tudjuk orvosolni lelkünk problémás területeit.
Szerelmi vágy felkeltésére használhatjuk például ősi afrodiziákumként az alábbi füstölők valamelyikét: erdeifenyő, fahéj, ilang-ilang, jázmin, levendula, magnólia, pézsma, rózsa vagy vanília.
Betegség elűzésére, illetve megelőzésére is gyújthatunk füstölőt, de lehetőleg akkor, amikor épp nincs a szobában a beteg, vagy biztosak lehetünk benne, hogy nem zavarja a füst. (Érdekesség, hogy vannak már füstmentes japán füstölők is.) Persze a szellőztetést nem helyettesíti az illatos rúd, de mindenképp javít a betegszoba nyomasztó kisugárzásán többek között az eukaliptusz, a fahéj, a levendula, az ilang-ilang, a mandula és a rózsa.
A meditációhoz szükséges békés légkör megteremtésére kifejezetten alkalmas a szantálfa, a mirha, a magnólia, a jázmin, a lótusz és az akác.
Tanuláshoz, szellemi munkához serkentő, koncentrációt segítő füstölőnek ajánlható: benzoé, fahéj, mandula, ilang-ilang, orchidea és pálmarózsa.
Vállalkozásunk sikerre viteléhez segítséget nyújthat, ha csütörtökön, növekvő hold idején a következő, akaraterőt, önbizalmat stimuláló füstölőfajták valamelyikét használjuk: aloé, benzoé, bergamott, fahéj, ilang-ilang, jázmin, kamilla, mandula vagy szantálfa.
Sokszor nem is választunk tudatosan, hanem azt gyújtjuk meg, amihez épp kedvünk van, de ez sem véletlen, hiszen a tudatalattink pontosan tudja, mire van szükségünk. Nekünk csak hallgatni kell a megérzésünkre.
Ezzel a rendkívül egyszerű, ám mégis mágikus erővel rendelkező kis pálciká-val nagyon könnyen megváltoztathatjuk közérzetünket, hangulatunkat s ezáltal életünket is.
|